Navigace - Mauricius
Dovolená Mauricius Recenze hotelů Mauricius
Last minute Mauricius Hotely a ubytování Mauricius
Víza Mauricius Fotogalerie Mauricius
Mapy a průvodce Mauricius Informace Mauricius

       Přírodopis
         Rostliny

        Nebezpečné rostliny

Mauricius - Rostliny

Mauricius - Mangrovníkové porosty (Mangroves)Mauricius - Háj kokosových palem (Grove of coconut palms)Kdysi byl ostrov pokryt třemi druhy lesů. Byla to oblast savan s palmovými stromy, dále pralesy a mírné lesy v nadmořské výšce okolo 300 m nad mořem, kde jste mohli najít ebenové a další gigantické stromy. Třetí skupinu tvořily lesy rostoucí ve vyšších nadmořských výškách, které byly mimo jiné i velmi odolné proti cyklónům. Díky kolonizaci se dnes na ostrově zachoval pouze nepatrný zbytek původních domorodých lesů. Zbytky těchto porostů se vyskytují na ostrově Ile Ronde nebo Ile Aigrettes a pozůstatek ebenových porostů si můžete prohlédnout v lesní rezervaci Machabée. Předpokládá se, že na ostrově je v dnešní době pouze 1% neporušeného původního lesa. Nejen kácení stromů se podíleno na devastaci zdejší přírody, byla to i importovaná domácí zvířata a samozřejmě pěstování cukrové třtiny. Také v oblastech okolo Pouce, Corps de Garde, Cocotte Mountain a Bel Ombre se zachovaly zbytky původních stromů a keřů. Na ostrově se dochovaly také některé druhy původních palem. Můžete zde obdivovat i krásné kvetoucí stromy a keře. Mezi ně bezesporu patří Trochitias z čeledi Sterculiacee, mezi něž patří Trochetia candolleana s nádhernými karmínově červenými květy, rostoucí v buších v horských oblastech, na jihozápadě ostrova.
Mauricius - Prodavač květin (Sales man of flowers)MauriciusDalším krásným keřem je Trochetia triflora s obrovským množstvím sněhobílých květů, který najdete především okolo Mont Cocotte. Do čeleti Sterculiacee se řadí i zdejší Dombeya, známá jako sladce vonící strom nebo Mahot a také Dombeya acutangula, keř s množstvím růžových květů. Vidět zde můžete různé druhy nádherně kvetoucích ibišků, z nichž můžeme jmenovat Hibiscus columnaris, Hibiscus boryanus s červenými květy nebo Hibiscus liliflorus, rostoucí na ostrově Rodrigues. Zastoupena je zde i čeleď Escalionacee, a to zejména díky Roussea simplex nebo liana Rousseau, která byla věnována Jeanu Jaqcquesu Rousseauovi. Čeleď Sapindacee je zde zastoupena olejovým stromem neboli Hornea Mauritiana, který roste především na západní suché straně ostrova. Obdivovat můžete i stromy s dekorativními listy. Jsou to krásné palmy, pandans nebo vacoas, některé druhy z čeledi Liliacee. Spatřit zde můžete i chlebovníky, eukalypty, různé druhy tropických květin a orchidejí.

Ochrana ostrovní flóry se v posledních letech stala velmi důležitým posláním. Vládní organizace Forestry Service společně s Mauritian Wildlife Appeal Fund (MWAF) spolu s Royal Society of Arts and Sciences vytvořila speciální vegetační plochy, které jsou chráněny před zvířaty a také před expanzivně rostoucími rostlinami. Na těchto plochách jsou vysazovány vzácné rostlinné druhy, které zde mají lepší šanci na přežití. Je logické, že tyto chráněné oblasti přitahují různé druhy ptáků. Nejlepší ukázkou flóry vyskytující se na ostrově je botanická zahrada v Pamplemousse nebo botanická zahrada Sir Seewoosagur Ramgoolam.
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.