Navigace - Mauricius
Dovolená Mauricius Recenze hotelů Mauricius
Last minute Mauricius Hotely a ubytování Mauricius
Víza Mauricius Fotogalerie Mauricius
Mapy a průvodce Mauricius Informace Mauricius

       Kdo tu žije? - o lidech

      Náboženství
      Národnosti
       Sociální uspořádání

Mauricius - Sociální uspořádání

Mauricius - Lidé (People)S přibývajícími lety se i mauritijská vláda snaží investovat více peněz do sociálních jistot obyvatelstva. Nejvážnějším a nejdiskutovanějším problémem je zajištění vzdělání. Přibližně 82 % obyvatel starších 15ti let umí číst a psát. Jak základní, tak střední školy jsou zdarma. Po dostudování střední školy je největší zájem o studium hotelového managementu. Kromě toho lze studovat na mauritijské Univerzitě založené roku 1968. Studovat lze i na zemědělských, technických, právnických, pedagogických a obchodních fakultách. Díky velké podpoře vzdělání se každoročně počet studentů zvyšuje. Například College des Ondes zajišťuje dálkové vzdělávání díky speciálním programům, přes televizi a rádio. Školy pro děti do 7 let a pro dospělé jsou většinou soukromé.
V státních nemocnicích je lékařská péče zdarma, včetně složitých operací a léků. Na ostrově existují tři hlavní nemocnice – Victoria Hospital s ortopedickým centrem a kardiologickým oddělením, Dr Jeetoo Hospital v Port Louis a Sir Seewoosagur Ramgoolam North Hospital v Pamplemousses. Kromě státních nemocnic zde existují soukromé kliniky, pojízdné nemocnice, ošetřovny, nemocnice pro matky s dětmi a také centra pro narkomany a alkoholiky. Každý občan, který dosáhne 60 let, dostává od státu penzi. Stát se snaží pomáhat nezaměstnaným, studentům a rodinám s třemi dětmi mladšími 15 let. Pomoc dostávají také rybáři, když je špatná sezóna a také občané, kteří jsou postiženi cyklóny nebo požárem. Stát nezapomíná ani na handicapované občany.
V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.