Navigace - Mauricius
Dovolená Mauricius Recenze hotelů Mauricius
Last minute Mauricius Hotely a ubytování Mauricius
Víza Mauricius Fotogalerie Mauricius
Mapy a průvodce Mauricius Informace Mauricius

       Na co si tam dát pozor, jak se tam chovat?

      Nemoci, nebezpečná zvířata
       Dopravní předpisy
      Společenská etiketa
      Co tam nesmím jíst a pít
      Osobní bezpečnost

Mauricius - Dopravní předpisy

Mauricius - Typické autobusy (Typical buses)Na Mauritiu se jezdí vlevo. Existuje zde přibližně 1900 km cest, zpevněný povrch má 1 800 km a funguje zde 36 km expresních cest. Síť silnic je na Mauritiu poměrně dobrá, i když samotné řízení, není už tak příjemné. Značení bývá často nedostačující a můžete často bloudit. Počítejte také s tím, že kromě opravdu důležitých vozovek, se na silnici procházejí různá domácí zvířata, děti, opilci nebo silnice slouží jako fotbalové hřiště. Některé silnice jsou v opravdu žalostném stavu. Často budete potkávat gigantické čoudící autobusy, které na většině úzkých cest nelze předjet a které staví snad každých 10 metrů. Velké nebezpečí hrozí, když se tyto autobusy začnou předjíždět. Již tak úzké silnice jsou většinou ještě zmenšeny častými opravami nebo výkopy, většinou bez jakéhokoliv upozornění. Obyvatelé ostrova nejsou příliš skvělými řidiči, často překračují rychlost a způsobují časté dopravní nehody. Rychlostní limity jsou 50 km/h v obydlených oblastech a 80 km/h mimo obydlené oblasti. Hustá doprava je zejména v hlavním městě, kde je řízení automobilu náročné. Noční řízení automobilu se nedoporučuje. Síť benzínových stanic není příliš hustá, hlídejte si proto pečlivě nádrž vašeho automobilu.

Stopování
Stopování není bezpečné, ať jste kdekoliv na světě a nedoporučuje se zejména pro ženy. Turisté, kteří se rozhodnou stopovat jsou vystaveni poměrně malému, ale přece jen riziku. Nestopujte nikdy v noci. Ženy by neměly stopovat vůbec, ani když jsou ve skupině.


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.