Navigace - Mauricius
Dovolená Mauricius Recenze hotelů Mauricius
Last minute Mauricius Hotely a ubytování Mauricius
Víza Mauricius Fotogalerie Mauricius
Mapy a průvodce Mauricius Informace Mauricius

       Kdy je nejlepší tam jet?

      Kalendář zajímavých akcí
       Počasí a podnebí

Mauricius - Počasí a podnebí

Počasí
V letních měsících se průměrné teploty na severu ostrova pohybují okolo 31 °C přes den a 22 °C v noci. Teploty v zimních měsících jsou okolo 25 °C přes den a 16 °C v noci. V centrálním regionu se letní teploty pohybují okolo 27 °C přes den a 21 °C v noci a zimní okolo 21 °C přes den a 14 °C v noci. Časté jsou ale odchylky 3 – 4 C od průměru. Teploty ostatních oblastí jsou mixem teplot mezi severní a střední částí ostrova, kromě Port Louis, kde jsou teploty obvykle o 2 °C vyšší než jsou běžné teploty na severu.

Vlhkost vzduchu
Vlhkost vzduchu je relativně vysoká během celého roku, nejvyšší je však v centrální náhorní plošině (90% během celého roku). Vlhkost vzduchu na západním pobřeží se pohybuje okolo 75 % a na severu okolo 70 – 80 %.

Srážky
Dešťové srážky jsou běžné po celý rok a rozdílné podle regionu. Průměrné množství srážek na severu ostrova je okolo 1 200 mm, kdežto v nejvlhčí části ostrova v centrální náhorní rovině se množství srážek pohybuje okolo 3 600 mm. Srážky jsou nerovnoměrné, ale obecně se dá říci, že nejvíce prší v letních měsících a sušší období nastává od června do listopadu. Během období silnějších dešťů se může stát, že prší čtyři dny v jednom kuse.

Sluneční svit
Průměrná doba slunečního svitu se pohybuje okolo 7 hodin pro celý ostrov. Na severu si můžete užívat ještě o jednu hodinu slunečního svitu více a centrální planina a východ země mají naopak o jednu hodinu slunečního svitu méně, zejména v období zimy a mokrých letních měsíců.

Teplota moře
Teplota moře je velmi příjemná během celého roku. V letních měsících se průměr pohybuje okolo 28 °C a v zimních okolo 24 °C. Silné tlakové výše v zimních měsících mohou způsobit, že teplota moře klesne ještě o 3 °C.

Cyklóny
Bělem letních měsíců na jižní polokouli, které jsou od října do dubna, vznikají v nižších zeměpisných šířkách jihozápadního Indického oceánu, tropické cyklóny. Průměrná frekvence cyklonu v této oblasti je okolo 10 za období. Nejvíce cyklónu se statisticky objevuje od ledna do února. Na začátku a konci sezóny jsou cyklóny velmi řídké. Tyto bouře způsobují v oblasti Mauritia silné větry a deště.

Weather Forecast, předpověď počasí je možno zjistit na Mauriciu na tel. čísle - 3026071


Podnebí
Mauritius leží v tropickém pásmu s přímořským klimatem. Počasí je zde však velmi nestálé a je velmi těžké přesně definovat období sucha a období dešťů. Díky topografii ostrova jsou v počasí značné regionální rozdíly a na jihu ostrova je často jiné počasí než na severu. Na náhorní plošině okolo Curepipe, je teplota většinou o 5 °C nižší, než na pobřeží. Může zde pršet a na pobřeží svítit slunce a naopak. Východní pobřeží je během ledna a února mnohem sušší, větry, které vanou od východu, narazí na hory a déšť spadne v centrální a západní části ostrova. Dá se tedy říci, že od ledna do února je období dešťů zejména v centrální části. Nejteplejší měsíce jsou na ostrově od ledna do dubna, do 25 – 35 °C, měsíce září a říjen jsou také velice teplé. V kombinaci s občasným deštěm zde však pro někoho může být příliš vlhko. Doba od listopadu do února je také dobou cyklónů. Ačkoliv cyklóny, které se přeženou přímo přes ostrov přicházejí pouze každých 15 let, ostrov stále trpí bouřkovým počasím způsobené cyklóny v okolí ostrova. V této době Vás zde mohou potkat vytrvalé deště. Na Mauritiu se nedá přesně určit období monzunů. Pršet může kdykoliv a kterýkoliv den v roce. Obecně trvá období „zimy“ od července do září, kdy se teploty pohybují okolo 24 °C přes den a okolo 16 °C v noci. Počasí je příjemné, je méně vlhko a také méně prší.


V La Casa Nova nábytek České Budějovice nabízíme množství druhů nábytku. Mezi nejzajímavější patří zahradní nábytek, především pak ratanový nábytek, pohovky, jídelní sestavy a sedací soupravy. Nabízíme i bambusové podlahy a tapety na zeď.